Sütyen

Gösterilecek daha fazla ürün bulunamadı.

Kaliteli Sütyen Modelleri ve Fiyatları

Kaliteli  Sütyen Modelleri ve Fiyatları

Sütyen, bir kadın için iç giyimin en önemli aksesuarıdır. Başörtülü veya başörtüsüz muhafazakâr hanımlarımızın sağlıkları kadar kıyafetlerinin altında, hatlar belirmeyecek şekilde göğüsleri toparlayıcı aynı zamanda estetik seçim yapmaları şarttır.

Bu anlamda Ehl-i Tesettür, tüm ölçülere uygun pek çok tercihle her ihtiyaca cevap vermekte.

Sağlığa Zararlı Olmayan Sütyenler Tercih Edilmelidir

Her kadın kıyafetinin altında mükemmel bir destek sağlayan ve kendini iyi hissettiren bir sütyen ihtiyacı duyar. Ancak bunun yanında doğru sütyen seçimi de çok önemlidir. Bilinçsiz alınan modeller sırt ağrısı, göğüs ağrısı, duruş bozukluğu ve ilerleyen zamanlarda göğüslerde sarkmalara neden olabilmektedir. Mesela göğüslere tam oturmayan bir tercih kıyafetinizi aşağı çekecektir. Veya omuz askıları düşen bir sütyen ölçünüzden büyük olduğu için, göğüsler sarkık ve küçük görünecektir. Çok dar sütyenler hatlarınızı belli edecek ayrıca askılarıyla cildinizi tahriş edecektir.

Seçeceğiniz model göğüslere baskı yapmamalı, rahatsız etmemelidir. Sütyen satın alırken adet dönemlerinde alınmaması şarttır. Çünkü göğüs normalden daha büyük olacağı için yanlış bir tercih yapabilirsiniz. Bunların haricinde zamanla gevşeme yapan kopçaları -kaliteli markalar tercih edilerek- daha sıkı olanları tercih edilmelidir. Kolay kullanım için önden kopçalı modelleri satın alabilirsiniz. Kopçanın en ileri ucunu taktığınızda bile rahatsızlık duymuyorsanız seçtiğiniz sütyen doğru bir tercihtir.

Ehl-i Tesettür’de Her Beden Ve Her Model Sütyen Var

Ehl-i Tesettür’de; Ten, Ayyıldız, Dagi, Reflections, Simi, 25th Hour ve diğer seçkin markaların kaliteli modellerini satın alabilirsiniz.

Küçük göğüs ölçüsünde olan hanımlar, boş kumaştan değil mümkün olduğunca kaplı modelleri tercih etmelidir. Süngerli ve alttan destekli dolgulu sütyenler idealdir. Ayrıca Push-up denilen ve dolgun göstermesinin yanı sıra, tam destekli, göğüsleri yukarı kaldıran, bir ya da iki kap daha büyük gösteren modelleri tercih edebilirsiniz.

Büyük göğüs ölçüsünde olan hanımlar, geniş askılı, yan destekli, hareketi kolaylaştıran, toparlayıcı özelliği olan modelleri tercih etmelidir. Sırt ağrısı olmaması için özellikle kalın askılı modeller iyi bir tercihtir. Toparlayıcı sütyenler göğüsleri 1-2 kap daha küçük gösterir ve kadınların istedikleri kıyafeti rahatlıkla giymesini sağlar. Çoğu kadın toparlayıcı olanlar yerine küçük ölçülü sütyenleri satın almaktır. Bu yanlış durum kan dolaşımının normal akışını bozarak çeşitli sağlık sorunlarına neden olacaktır. Ayrıca büyük ölçülere sahip olanlar, straplez modelleri tercih etmemelidir. Çünkü bu modellerin askı desteği olmadığı için göğüsleri aşağı çekip sarkık gösterecektir. Büyük göğüslü hanımlarda terleme ve tahriş olayı daha fazla olacağı için saten veya dantel modeller yerine daha çok penye veya pamuk karışımlı modeller tercih edilmelidir.

Balenli sütyenler genellikle ölçüleri büyük veya göğüsleri sarkık olan hanımların tercih edebileceği bir modeldir. Balen, sütyenin alt kısmında gizli demir veya plastik çubuğa verilen isimdir ve göğüsleri dik tutup, sarkmayı önler. Ancak göğüs kafesine baskı yapmaması için bu model sütyen gece yatmadan önce çıkarılmalıdır.

Bunların haricinde Ehl-i Tesettür’de, balensiz, üçgen, maximizer, emzirme sütyeni gibi çok amaçlı modelleri de uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Sütyen Yıkarken Püf Noktalarına Dikkat Edilmeli

Sütyenin uzun süre kullanılabilmesi ve formunun değişmemesi için yıkama şekli önemlidir.

Makinede yıkayacaksanız şeklinin bozulmaması için sütyen yıkama kapları kullanabilirsiniz. Hassas programda veya en düşük devirde, düşük sıcaklıkta yıkamalısınız. Ek olarak sıkma programı sütyenin şeklini bozacaktır.

Dantel, ipek gibi modeller elde yıkanmalıdır. Saten modeller de elde yıkanır ama kaliteli bir markaysa makine de yıkayabilirsiniz. Yıkadıktan sonra şeklini düzelterek kurumaya bırakmalısınız. Kuruduktan sonra düzeltmek pek bir işe yaramayacaktır. Elde yıkarken deterjan yerine sabunla yıkamalı ve ılık su kullanmalısınız.

Sütyen İndirimlerimizi Takip Etmeyi Unutmayın

Ehl-i Tesettür’de iç giyim sütyen kategorimizde her bütçeye hitap eden fiyatlarımızın yanı sıra dönem dönem yapılan indirimlerle daha uygun fiyatlarda alışveriş yapabilirsiniz.

Sütyen Markaları