Korse

Gösterilecek daha fazla ürün bulunamadı.

Fit ve İnce Bir Görünüm İçin Korse ve Büstiyerler

Fit ve İnce Bir Görünüm İçin Korse ve Büstiyerler

Eski moda görünse de çoğu kadın daha güzel, daha ince bir görünüm için korse satın almaktadır. Öte yandan büstiyer daha modern bir giysi olmasına rağmen yapılan yenilikler onları popüler bir seçenek haline getirdi.

Ehl-i Tesettür’de, geleneksel korselerin modernleştirilmiş halini ve en yeni büstiyer modellerini bulabilirsiniz. Bazı kadınlar gerçekten korse meraklısıdır ve geleneksel bir türden daha azına razı olmazlar. Onun vücutlarına verdiği kum saati şeklini hiçbir şeye değişmezler.

Korse Ve Büstiyer Farklı Mıdır?

Korse ve büstiyer birbirinden farklı görünse de birçok model, her iki tarzın birleşiminden oluşur. Bazı markaların “korse büstiyerleri” adı verilen stilleri bile var. Korseler genellikle kalçanın altında veya daha aşağıda kalır. Bazı markalar sadece bel için olan modelleri üretir. Bu korseler adeta ekstra geniş bir kemeri andırırlar. Geleneksel korseler pamuklu kutil gibi sertleştirilmiş bir kumaştan üretilirler. En iyi modeller, belinizin bütün kıvrımlarını alacak kadar güçlü olan çelik veya demir balenlerle yapılır ve bedeninizi büyük ölçüde yeniden şekillendirir. Tasarım ne kadar sert olursa, hatlarınız o kadar belirginleşir. Ancak yeni nesil korse kumaşlarıyla üretilen modeller de oldukça revaçta. Büstiyer, korseden daha kısa, tipik olarak kalçaları örtecek şekilde tasarlanmamıştır. Genellikle daha esnek ve ince kumaşlardan yapıldığı için ağırlık hissi vermez.

Hibrit olarak bilinen, korse ve büstiyer gibi kullanılabilen melez korseler ise, dantel korsesi gibi görünürler ancak daha çok büstiyer gibidirler. Gerçek bir korsenin bel kavrama kabiliyetini sağlamazlar. Esnektirler ama şık görünürler. Daha çok sütyen amaçlı kullanılırlar.

Korse Seçerken Beden Ölçüsü İyi Bilinmelidir

Her zaman vücut tipinize ve beden ölçünüze uygun korse satın almalısınız. Korse ölçüsünü belirlemek aslında çok kolaydır. Kalça, bel ve göbek bölgenizin ölçüsünü alıp korse markasındaki ölçü tablosuyla karşılaştırarak uygun korseyi satın alabilirsiniz.  Veya korse markaları genellikle etek ölçüsü kullanılarak üretildiği için etek ölçünüze uygun korse satın alabilirsiniz. Genelde 1-2 beden küçük olanların alınması tavsiye edilse de, sizi rahatsız etmeyecek, vücudu asla zorlamayacak modelleri tercih etmelisiniz.

Ehl-i Tesettür’de korse satın alırken, Ten ve Ayyıldız gibi iç giyimde lider markaların modellerini detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. 1 ve 5 Aralığında sıralanmış sıklık derecesiyle, ölçünüze uygun korseyi rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Ehl-i Tesettür’de Her Bedene Uygun Korse Mevcut

Beden korse, bedenin üst kısmında fark edilir bir incelme sağlar ve sütyenle beraber kullanılabilir. Bel ve karın çevresini anında toparlar, şekillendirir ve inceltir. Basen bölgesini ve popo kısmını toparlayıp kaldırır. Uzun paçalı korseler, karnın yan fazlalıklarını, basenleri ve beli toparlar. Dilerseniz kendiliğinden sütyenli dantelli korseleri tercih edebilirsiniz. Sütyen kısmına eklenebilir push-up ile göğüsler daha dik görünebilir. Klasik bel korse, balenler sayesinde dik bir duruş sağlar, beli etkili bir şekilde toparlar. Baskılı, desenli, parıltılı veya deri görünümlü tayt korselerle daha sıkı ve düz bacaklara kavuşabilirsiniz. Kalçayı toparlamak için külot korseler kullanılabilir. Bu modeller karın bölgesi ve kalça üstündeki fazlalıklar açısından idealdir.

Bunların haricinde Ehl-i Tesettür’de, elbise korse, T-Shirt korse, hamileler için külot korse, push-up büstiyer ve daha pek çok model sizleri bekliyor.

Korse Kullanırken Sağlığınızdan Olmayın

Korse, 1800’lü yıllardan itibaren kadınların hatlarını daha iyi belirginleştirip, ince göstermesi amacıyla kullanılmışsa da sağlık açısından da faydası vardır. Bu amaçla kullanılan korseler desteği arttırıcı metal çubuklar kullanılarak üretilmiş geleneksel modellerdir. Omurgaya destek sağlayıp, bel ve sırt ağrılarının tedavisinde kullanılırlar. Kısa modeller genellikle bel ağrısı, uzun korseler sırt bölgesi için uygundur.

Korse bu anlamda olumlu sonuçlar verse de bilinçsiz kullanımı sağlık sorunlarına yol açar. Çok sıkı bel korseleri, bağırsak sorunlarını doğurabilir, kan dolaşımını yavaşlatabilir. Vücuda uygun değilse vücut yapısını bozabilir. Korse uzun süreli kullanılmamalıdır. Uzun süre kalırsa, vücutta terlemeye bağlı mantar oluşumu görülebilmektedir.

Korse Ve Büstiyerde Uygun Fiyatlar

Korse ufak tefek kusurları kapatır. Sadece fazla kiloları gizlemek için değil, sağlık açısından ve sarkmalar ya da deforme olan vücut hatları için de kullanılmaktadır.  Bu anlamda özellikle balenli korseler veya tüm gün rahatlık sağlayan modeller daha pahalıdır.

Ehl-i Tesettür’de tüm fiyat aralıklarına uygun korse ve büstiyerleri indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Korse Markaları