Babet

Hızlı Bütçe Filtresi

Gösterilecek daha fazla ürün bulunamadı.

Zerafetin Simgesi Babetler

Zerafetin Simgesi Babetler

Babet ayakkabı, parlak tonlar, canlı renkler, göz kamaştırıcı süslemeler ve büyüleyici dokularla dikkat çekiyor. Bu ayakkabılar, bir kadın modasını ortaya çıkarmak ve bütün gün rahat kalmak için tercih edilebilir. Ofiste, iş görüşmelerinde, hafta sonları planlarınızda konforun tadını çıkarın.

Ehl-i Tesettür, zengin ve dikkat çekici modellerle seçimleri zorluyor. Gündelik gezi kıyafetleri ve akşam şıklığına uygun etek ve elbiselerle bu ayakkabıları tercih edip zamansız geçişler yapabilirsiniz.

Osmanlı Zarafetinden Günümüzün Babet Ayakkabılarına

Nakış ve deri işleme sanatı Türk'lerde çok yaygın olduğu için ayakkabıcılıkta Osmanlı devrinde pek çok alanda olduğu gibi bir sanat haline dönüşmüştü. Ahilik geleneğinden gelip kökleşen ayakkabıcılık mesleği, özellikle 16. Ve 17. yüzyıllarda adeta zirvesini yaşıyordu. Her mesleğe özel farklı şekillerde tasarlanmış ayakkabılar zarafeti ve kaliteli işçiliğiyle dünyaya adeta medeniyet tokadı atmaktaydı. Potin, bot, çizme, çapula, yemeni gibi pek çok farklı tarz mevcuttu. Ev içi ve ev dışı için farklı ayakkabılar üretilirdi. Ev içi ayakkabılar kadife, atlas gibi daha yumuşak kumaşlardan yapılıp, sırma ipliklerle işlenirdi. Dış mekânlar için üretilen ayakkabılar deriden ve kösele gibi sağlam tabanlıklardan oluşmaktaydı. 16. Yüzyıl Avrupa'sında da özellikle düz ayakkabılar kadın ve erkekler arasında oldukça rağbet görmekteydi.  18.yüzyıla gelindiğinde balerinler ve dansçılarla beraber ilk babet ayakkabılar belirmeye başladı. Rose Repetto, 1952 yılında, The National Opera Of Paris binasının hemen yanında dansçılar için ayakkabı satan bir mağaza açtı. 1956 yılında Brigitte Bardot dansın dışında sokakta da giyebileceği bir ayakkabı isteğiyle Repetto’nun mağazasına gitti ve ortaya babet denilen ayakkabılar çıktı. Rose, onun anısına bu ayakkabılara “B.B” ismini koydu. Sonraki yıllarda Audrey Hepburn, 1957 yılında çevirdiği Funny Face filminde bu ayakkabıları kullanınca babet ayakkabı modası tüm dünyaya yayıldı.

Ehl-i Tesettür’de Babet Ayakkabılar Festival Havasında

Çok yönlü ve konforlu renk, tarz, şekil ve malzemelerin çatısı altında sizlere babet ayakkabı modelleri sunuyoruz. Ehl-i Tesettür’de, sivri burunlu şekillerden, perfore desenli, simli veya fiyonk detaylı çeşitlere kadar, alışveriş yapmanız uygun çok sayıda model mevcut. İstediğinizden emin değilseniz ve aramayı daha kolay yapabilmek için; ürünleri popüler, en yeni, en ucuz, en pahalı şeklinde sıralayabilirsiniz.

Divarese, SKA, Luca Grossi, Promiss, FitFlop, Vince Camuto, George Hogg, Geox, Tommy Hilfiger gibi seçkin markalardan oluşan geniş yelpazemizle, güvenilir ve kaliteli tüm favori tercihlerinizi tek bir noktada bulabilirsiniz. Babet ayakkabı koleksiyonumuzdaki kaliteli işçiliği keşfedin. Her bir çift ayakkabıda gizli konfor özelliklerini sunuyoruz. Şık pardesülerden yazlık tuniklere her kıyafetinizle uyumlu çeşitli zevkte ve renkte ürün yelpazemiz uygun fiyatlarla sizleri bekliyor.

Babet Ayakkabılarınızla Büyüleyin

Hem etekle, hem pantolonla kadınların kurtarıcısı olan babet ayakkabı, çeşitli aksesuarlar ve farklı tasarımlarla rahatlığı; klasik, spor ve modernlikle buluşturuyor. Pek çok farklı malzeme kullanıldı. Deri, süet, kadife, kanvas, kumaş, nubuk, rugan gibi büyüleyici dokular…

Siyah, bordo, taba, lacivert, beyaz gibi zamansız renkler. Gümüş ve altın gibi parlak tonlar. Gri, kum rengi, pudra, haki, kahverengi gibi yumuşak tonlar. Kırmızı, fuşya, mercan, pembe, yeşil gibi canlı renkler…

Nefes aldıran minik delikler.  Tokalı, biyeli, zımbalı enerjik materyaller. Püskül veya kurdeleli, kapitone işlemeli, perfore ve balıksırtı desenli, zarif fiyonklu detaylar.  Altın ve gümüş payet gibi göz kamaştırıcı süslemeler… Hepsi Ehl-i Tesettür’de sizleri bekliyor.

Babet Ayakkabıda İndirim Sürprizleri

Ehl-i Tesettür olarak çok çeşitli babet ayakkabı modellerine uygun çok çeşitli indirimler sunuyoruz. Yüzde 40’lardan başlayan indirimli fiyatlarımız, yüzde 50’lerin üzerine kadar çıkmakta. Yüzde 60 ve yüzde 70’lere varan indirimlerle her sezon kaliteyi uygun fiyatlarla ayağınıza getiriyoruz.

Babet Markaları